להזמנות חייגו
03-7168448
בית > פרופיל המיזם
PDF הדפסה דוא

פרופיל המיזם - פרוייקט שיקומי לעיצוב ויצור זרי פרחים ומתנות מעוצבות

פרוייקט שיקומי לעיצוב ויצור זרי פרחים ומתנות מעוצבות הוקם ע"י עמותת צ'יימס ישראל. פרוייקט "זר עוזר" נולד מתוך ראיה שיקומית- תעסוקתית ויזמית.  

עמותת צ'יימס ישראל פועלת, מזה כ-20 שנה למען שיפור איכות חייהם ושיתופם המלא בקהילה של אנשים עם צרכים מיוחדים, באמצעות מתן מגוון שירותים מקצועיים ורב-תחומיים בסטנדרטים גבוהים ובאיכות בלתי מתפשרת.

עמותת צ'יימס ישראל יזמה את הקמת הפרויקט והפעלתו ללא יזמים פרטיים- עיסקיים מתוך אמונתה כי כי כגוף שיקומי –טיפולי – שאינו למטרות רווח – תמצא את שביל הזהב בהפעלת הפרויקט בין הפן העיסקי לפן השיקומי וכל זאת לרווחת משתקמי המפעל המוגן.

 הפרוייקט כולל:

סדנת עבודה – שזירת זרי פרחים, בניית ואריזת מתנות.

יצירת והפקת עיצובים בתחום הטבע והצומח.

ייצור המוצרים לאריזה והמוצרים הנלווים בתחום. התוצר - מתנות עם תרומה לקהילה.

חנות פרחים ומתנות הפועלת בצמוד לסדנת הייצור. כולל משלוחי פרחים ומתנות לבית הלקוח.

קורס שזירה והקניית מקצוע למשתקמי המפעל (ובעתיד גם לאוכלוסיות נוספות בעלות צרכים מיוחדים).

סדנאות שזירה לתלמידים בבי"ס בקהילה, ולקהל הרחב.

 

בפרויקט זה תגמול המשתקמים נקבע עפ"י שעות עבודה ומותאם עפ"י ההגדרה השיקומית של המשתקם.

עמותת צ'יימס ישראל שמה לה למטרה לקדם את המשתקמים בפרוייקט "זר עוזר" לקבלת שכר מינימום /שכר מינימום מותאם ע"פ חוק, עבור עבודתם, שלא ע"פ הנהוג כיום במפעל מוגן.

מיזם הפרחים והעיצובים

זהו פרויקט עיסקי - שיקומי המתמחה בעיצוב ובייצור זרי פרחים ומתנות מעוצבות.

פרוייקט זה הינו ערוץ שיקומי המאפשר הכשרה במקצוע ספציפי, במטרה לשילוב עתידי בתעסוקה בקהילה עפ"י היכולות והכישורים האישיים של כל משתקם.

בסדנת העבודה המשתקם נחשף לעבודה יצירתית, המעודדת ביטוי רגשי ומשלבת בתוכה גירוי סנסטיבי כגון: מגע, ריח וצבע. כמו כן, בתהליך היצירהמתאפשר שיפור בדימוי העצמי בזכות ההצלחה וההתקדמות האישית ומתן לגיטימציה לשיפור יכולות, פיתוח מודעות עצמית וכו'.

העבודה בפרוייקט הפרחים מחייבת את המשתקמים לעמידה בזמנים ובעבודה בלחץ, שיפור  הרגלי העבודה, רמת קשב וריכוז, יכולת תכנון וארגון, פתרון בעיות ושיפור הזיכרון. כמו כן , המשתקמים משפרים את מיומנויות המוטוריקה הגסה והעדינה, תוך שיפור ושכלול תאום עין יד.

 

לסיכום, בזכות פרויקט הפרחים מצליחים המשתקמים לשפר את ביטחונם העצמי ומיומנויותיהם החברתיות והאישיות, תוך דגש על למידת מקצוע מכבד וקבלת פידבקים חיוביים מסביבתם, אשר מחוזקים באמצעות הסביבה האסטטית , הרב חושית והמתגמלת לטווח הקצר- מוצר ביד ויכולת השתכרות גבוהה מהמקובל ). ולטווח הארוך - פיתוח אישי ומיצוי הפוטנציאל, כאחד.              ייצור ועיצוב הזרים והמתנות הינם הערך המוסף העיקרי בפרוייקט שבו המשתקמים הינם הערך המוביל. כל זאת  לצד העבודה היומיומית בתחום מעצים וחי.

 

בסדנא זו המשתקמים לומדים  ומבצעים :

א. אומנות שזירת הפרחים על שלביה השונים  כמו: ניקוי פרחים, בירזול, שזירה, אריזה והדבקת תוית בהתאם.

ב. עיצובים אומנותיים בתחום הצומח- גם פה מבצעים המשתקמים את כל השלבים עד למוצר המוגמר הכולל הכנת העיצובים השונים מיון החומר, למידת עבודה עם חומרים שונים, פיתוח היצירתיות.

ג. עיצוב מארזי  עצי בונסאי ולאקי במבוק- המשתקמים לומדים לבצע את כל השלבים בדרך אל המוצר המוגמר. מניקויי הכלי , הוספת אבנים/ חול מתאים והצמח הספציפי ועד עיצוב המוצר הכולל גם אריזת הכלי למתנה והדבקת תווית והוראות טיפול.

ד. אריזות שי ממותגות "  logo_for_facebook_small  "- עפ"י הזמנות, ומשתנות מעת לעת. לומדים המשוקמים להכין מארזי  שי שונים המכילים שוקולדים, פרחים, עציצים וכו'.

ה. שליחויות- המשתקמים נשלחים לשליחויות, ולומדים את רזי אומנות השירות  

ו.   מכירה בדוכנים – המשתקמים מפעילים דוכני מכירה בהם הם מפתחים את מיומנות תקשורת בלתי אמצעיות עם הלקוח, ידע במן שירות, יכולת התמודדות עם לקוח לא מרוצה ,גבית תשלום/עודף.

פיתוח עיסקי – עמותת צ'יימס ישראל מפעילת הפרוייקט – משקיעה בכל הערוצים העיסקיים הטובים ביותר על מנת שפרויקט זה, יהווה מודל לפיתוח פרויקט עיסקי מוביל ע"י עמותות לשיקום אנשים עם צרכים מיוחדים.

אם עד היום התרומה לקהילה (העסקת בעלי מוגבלויות) היתה הערך המוסף, לבעלי העסקים, לרוכשים ולבעלי המוגבלויות.

היום בפרוייקט "זר עוזר" התרומה לקהילה (העסקת בעלי מוגבלויות) היא הערך!

אתם הרוכשים תהנו מקניה איכותית ומושקעת כבעבר ועל זה תתוסף נתינה אמיתית וישירה למען הקהילה.

 זהו מהפך אמיתי בעולם התרומה לקהילה, 

לא עוד העסקת משתקמים לקידום העסק, כערך מוסף

 אלא הקמת עסק עבור המשתקמים = תרומה אמיתית ומלאה לקהילה.

 

 
top